Ümraniye Çarşı Şubesi

İstanbul Ümraniye ‘ de bulunan Özel Ümraniye Çarşı İnci Yıldız Anaokulu geleceğin dünyasına yön veren, sosyal becerileri gelişmiş, öz güvenli, varlığa karşı sevgiyle alaka duyan, dil becerisi ve ifade zenginliği kazanmış, öz denetimli, çevre duyarlılığına sahip, milli-manevi değerlerine bağlı ve bunların yan ısıra akademik başarısı yüksek bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Okulda yapılan çeşitli aktiviterle çocukların ezberleme yoluyla değil eğlenerek, deneyerek, araştırarak ve tecrübe ederek öğrenmeleri sağlanmaktadır. Çocukların eğitim ve öğretim etkinliklerinden keyif alabilecekleri, eğitim etkinliklerinin en önemli aktörü olarak rol alacağı, farklı düşünen ,fark edilen ,öz güveni ile inisiyatif alabilen butik bir okul konsepti ortaya koyulmaktadır.

Okul içerisinde bulunan yemekhanede yemekler çocukların günlük olarak almaları gereken besin değerlerine göre belirlenmekte ve sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek imkanı sunulmaktadır.

Özel Ümraniye Çarşı İnci Yıldız Anaokulu ‘nda bulunan atölyede çocuklarla birlikte işitsel sanatlar, yaşam becerileri, akıl oyunları, yaratıcı eller, mühendislik ve yaratıcı düşünme etkinlikleri yapılmaktadır. Okulda yabancı dil eğitiminde İngilizce eğitim verilmektedir. Ayrıca okulda yaz okulu eğitim programı da bulunmaktadır. Yaz okulunda +2 yaş çocuklarla basketbol, yüzme, survivor, bowling, binicilik, İngilizce, müzik, resim, atölye, karaoke, drama ve akıl oyunları etkinlikleri yapılmaktadır. kul içerisinde bulunan yemekhanede yemekler çocukların günlük olarak almaları gereken besin değerlerine göre belirlenmekte ve sabah kahvaltısı, öğle yemeği, ikindi kahvaltısı olmak üzere 3 öğün yemek imkanı sunulmaktadır.

Okulda bulunan psikolojik danışmanların çocukların sosyal-duygusal, zihinsel, dil, psikolojik, öz bakım becerilerini geliştirmeye yönelik çalışmalarda bulunmaktadır. Çocukların psikolojik pedagojik doktor takibinde gelişimleri takip edilmekte, öz güvenlerinin gelişmesi amacıyla çalışmalar yapılmakta, zengin materyaller ve oyuncaklarla hayata hazırlamaktadır.

Okulda ayrıca çoklu zeka programı uygulanmaktadır. Çoklu zeka programı ile çocuklar zayıf ve kuvvetli yönlerini, ilgi alanlarını, zeka farklılıklarını fark edebilmektedirler. Çocukların fiziksel ve sosyal gelişimleri için yaş grupları ve yeteneklerine göre tercih edebilecekleri spor alanları bulunmaktadır.

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ
ÜMRANİYE ÇARŞI GSM : 0552 427 10 27
ÜMRANİYE ÇARŞI PBX : 0216 313 88 87
MERKEZ SANTRAL : 0216 606 24 24
Namık Kemal Mah. Sağlam Sokak No:8 Ümraniye / İstanbul